×

Te blesh apartament ne pallat te ri apo te blesh ne pallat ekzistues?

Te blesh apartament ne pallat te ri apo te blesh ne pallat ekzistues? 🤔

Vendimi per te blere nje apartament sigurisht qe do kohe per tu menduar. Duhet zgjedhur zona, pallati, organizimi, orientimi, mobilimi, buxheti etj. Njerezit jane te prirur qe per vendimin e tyre duhet te marrin edhe mendimin e te tjereve. Per kete gje ju vijme ne ne ndihme.

Te blesh apartament ne nje pallat Ekzistues ka vetem nje te mire, qe nuk ka m2 te perbashketa dhe ti do te blesh vetem metrat e shenuara ne certifikate. Ti nuk do te paguash asnje lek me teper ndaj siperfaqeve te perbashketa. Ama eshte nje lodhje e madhe nese do te kesh apartamentin ne katin e 4-rt. Kete gje do e kuptosh pas nje dite te lodhshme pune kur te shkosh Tek pallati dhe do mendosh qe ke per te ngjitur 4 kate me shkalle, do te jete lodhja 4 fish. Sado te mundohesh ta rikostukturosh, te vendosesh mobilim te ri, pllaka te reja, pallati perseri do te jete pa ashensor dhe nuk do te ndjesh luksin qe ndjen kur je ne nje pallat te ri.

Pallatet e reja e bejne jeten me te thjeshte. Pavaresisht qe njerezit jane pak skeptik tek pjesa e siperfaqes se perbashket kjo eshte nje gje shume e vogel ne krahasim me te mirat qe ofron nje pallat i ri. Pavaresisht faktit qe duhet te dish dhe te vendosesh per zonen se ku do te merrni apartamentin, pothuajse te gjitha pallatet e reja te ofrojne ashensor, pllaka te reja, tualete te koheve moderne, muret jane ne cilesi te larte, hapesira publike perpara pallatit dhe shume e shume fasilitete te tjera.

Tirana po kthehet ne nje oaz pallatesh te reja, mos hezitoni te kontaktoni nje ndermjetesues pronash per te ju orientuar ne pallatet dhe zonat e duhura. 🙂👍

× How can I help you?